ZT Xenia - шаблон joomla Книги

Otobiyoğrafi

1972 yılında Nevşehir/Gülşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nevşehir’de tamamladı.  1994 yılında Mühendislik, 1996 yılında ise Eğitim Bilimlerinden mezun oldu.

Üniversite sonrasında tarla bitkileri, bahçe bitkileri,  seracılık, damla sulama, bitki hastalık ve zararlılarla mücadele konusunda on yıl çalıştı.

2004-2006 yılları arasında Nevşehir Belediyesinde sırası ile APK, Araştırma Geliştirme ve Stratejik Planlama Müdürlüğü yaptı.  Türkiye- AB mali iş birliği protokolünde Nevşehir ilinde Türkiye'nin İlk AB projesi olan ‘’ Yüksek Maliyetli Atık Su Arıtma Tesisi’’ projesinde proje yöneticiliği yaptı.

AB projelerinin ülkemizde uygulanması sürecinde 100’den fazla projenin hazırlanması ve yürütülmesinde rol oynadı.

Özellikle yerel ve kırsal kalkınma alanında yurtdışı çalışmalarında; Danimarka, Belçika, Fransa ve Almanya ‘da araştırma raporları hazırladı.

Ulusal ve uluslararası birçok projede yöneticilik yaptı. Ülke genelinde son on yılda 500’den fazla yeni fabrika kurulumu ve 200’den fazla da mevcut tesislere kapasite artırımı ve teknoloji yenileme projeleri hazırladı.

KOSGEB ve üniversite iş birliği kapsamında yürütülen ve 15 farklı üniversitede 5 binden fazla üniversite son sınıf öğrencisine eğitim verilen ‘’Girişimcilik’’ projesinde eğitmen olarak görev aldı.

7 adet AB ve 8 adet Kalkınma Ajansı projesinde proje yöneticiliği,  Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 140 adet projede, TKDK IPARD programı kapsamında 66 adet projede proje koordinatörlüğü yaptı.

Birçok üniversite, vakıf, dernek, valilik, kaymakamlık, KHGB, ticaret odaları, belediye, iş adamları dernekleri ve birçok kuruluşlarındaki yatırım projelerinde 9 yıllık deneyim sahibidir. Denizli Belediyesi, Nevşehir Belediyesi, Ağrı Belediyesi, Kars Belediyesi, Siirt Valiliği, KOSGEB, İŞ-KUR, Mimar Sinan Üniversitesi çalıştığı bazı kurumlardır.

Başbakanlık GAP idaresi kapsamında Yerel Entegre Kırsal Kalkınma planları hazırladı. Halen Yerel Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.

 15-18 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacak olan ‘’Uluslararası Yerel Kalkınma ve Finansman’’ kongresinin başkanıdır.

Apaydın İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Günün Sözü


Tırmanmayı göze alan zirvenin hazzını yaşar. (Dan Milman)

Ankarada Hava

 ANKARA
Aksaray 3 günlük hava durumu

Kimler var

11 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Top of Page